Obec Lipoltice

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Hlášení rozhlasu

Stránky [ < ] 1 2 3 [ > ]

Hlášení ze dne 30.03.2020

• Drůbežárna Mírovka prodává ve středu 8. dubna 2020 v 11:30 u obecního úřadu. Kuřice hnědé, černé a bílé, stáří 21 týdnů, cena 200 Kč/ks. S ohledem na současnou situaci doporučujeme drůbež objednat na tel.: 777989809. V případě potřeby bude možná změna termínu dodání či individuální doprava. V této chvíli jsou rozvozy povoleny, doporučujeme však předchozí objednání. V takovém případě můžeme zákazníka informovat o změně termínu či způsobu doručení, v případě více zájemců, můžeme rozvést na adresu. Podrobné informace jsou na webových stránkách obce a na vývěsce. • Pardubický kraj upozorňuje na omezení v drážní a autobusové dopravě v Pardubickém kraji, informace jsou uvedeny na webových stránkách obce. • Na sobotu 18. dubna 2020 je naplánovaný svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu. Vzhledem k současné situaci nám není známo, zda se svoz odpadu uskuteční. Pokud bude svoz odpadu zrušen, budeme Vás včas informovat. • Svozová firma SOP Přelouč upozorňuje na nakládání s odpady v souvislosti s onemocněním Covid-19, kdy je třeba dodržovat stanovené postupy pro nakládání s odpady. Tato informace je zveřejněna na webových stránkách obce a v Lipoltických listech č. 1/2020, které nebudou mimořádně rozneseny do domácností, ale jsou zveřejněny na webových stránkách obce. • Připomínáme prodloužení splatnosti poplatku za popelnice a poplatku ze psů, které jsou splatné do 30. června 2020 včetně povinnosti umístění nálepky na popelnici. Poplatky lze platit i bankovním převodem. • Dále upozorňujeme, že Obecní úřad Lipoltice je od 16. března 2020 pro veřejnost uzavřen, k dispozici jsou pouze úřední hodiny ve středu od 17:30 do 19:30 a to jen pro neodkladné případy a po předchozí domluvě.

Hlášení ze dne 26.03.2020

Od 19.3.2020 není v provozu odběrová místnost společnosti Medila v budově Agry. Veškeré odběry krve zajišťuje EUC Poliklinika Přelouč. Všechny ambulance jsou v provozu, omezeno je pouze zubní oddělení. Pardubický kraj oznamuje, že v souvislosti s nouzovým stavem dojde k další redukci veřejné drážní a autobusové dopravy Pardubického kraje. Omezení dopravy budou následující: • počínaje dnem 28.3.2020 od 0:00 do odvolání bude bez náhrady zrušena veřejná linková doprava o sobotách, nedělích a státních svátcích, • počínaje dnem 28.3.2020 od 0:00 do odvolání bude redukován rozsah spojů ve veřejné drážní dopravě o sobotách, nedělích a státních svátcích, • počínaje dnem 28.3.2020 od 0:00 do odvolání bude redukován rozsah spojů ve veřejné drážní a linkové dopravě v pracovních dnech. O redukci dopravy rozhoduje Rada Pardubického kraje dnes 26. března. Informace o jízdních řádech budou následně zaslány na jednotlivé obce a rovněž budou zveřejněny na portále Pardubického kraje. Výše uvedená omezení se nevztahují na městskou hromadnou dopravu zajišťovanou Dopravním podnikem města Pardubic.

Hlášení ze dne 19.03.2020

• Vláda zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. • Vláda zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 10:00 hod. a 12:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru. • Autoškola Peml Přelouč po dohodě s Obcí Lipoltice nabízí občanům nad 65 let z obcí Lipoltice, Pelechov a Sovoluská Lhota dopravu k zajištění nákupu v Přelouči s účinností od pátku 20. března 2020. Tato služba je pro občany ZDARMA. Pondělí, středa, pátek – odjezd v 9,30 hod. z Lipoltic od autobusové zastávky proti nové hasičské zbrojnici. Občané z obcí Pelechov a Sovoluská Lhota v případně zájmu nahlásí svůj požadavek na tel. 774 229 345 a to nejpozději do 8,30 hod. v příslušný den – pondělí, středa, pátek. Časový termín pro nákup bude přibližně 2 hod., čas odjezdu z Přelouče bude upřesněn v autobuse. Zájemci budou poté dopraveni s nákupem až domů. UPOZORNĚNÍ!!! DLE NAŘÍZENÍ VLÁDY MUSÍ MÍT VŠICHNI OCHRANU OBLIČEJE (ROUŠKA, ŠÁTEK, ……) • Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru. Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány s opatřeními tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem. Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány. Provozní doba poboček se omezuje do 16:00 hod. • OBEC LIPOLTICE NABÍZÍ ZAJIŠTĚNÍ UŠITÍ ROUŠEK - zájemci mohou zaslat své požadavky na e-mail: ou.lipoltice@seznam.cz, případně volejte nebo napiště SMS na telefonní číslo: 720 035 005, do požadavku uveďte: JMÉNO, ADRESU A POČET KUSŮ. Hotové roušky Vám doručí místní hasiči. Služba ušití roušek je ZDARMA. SOUČASNĚ SE OBRACÍME NA VŠECHNY, KDO JE OCHOTNÝ POMOCI S ŠITÍM ROUŠEK PRO NAŠE OBČANY, PRO KONTAKT VYUŽIJTE VÝŠE UVEDENÝ E-MAIL A TELEFONNÍ ČÍSLO, DĚKUJEME.

Hlášení ze dne 18.03.2020

• Česká pošta oznamuje: Vážení klienti, v zájmu eliminace možných rizik vás vyzýváme, abyste do prostor pobočky nevstupovali pokud jste v karanténě. Současně žádáme, aby do prostor poboček vstupovali pouze klienti s požadavkem na službu a jejich doprovod (pokud je to možné) vyčkal před provozovnou. V prostorách pobočky mezi sebou dodržujte stanovené rozestupy a bezpečnou vzdálenost min. 2 metry. Děkujeme za pochopení. • Obec Lipoltice oznamuje, že z důvodu krizových opatření se ruší návštěvy jubilantů ze strany obce. • Základní škola a mateřská škola Lipoltice oznamuje, že z rozhodnutí zřizovatele Obce Lipoltice se vzhledem k aktuální situaci na období nouzového stavu uzavírá od 18.3.2020 do odvolání provoz MŠ Lipoltice.

Hlášení ze dne 17.03.2020

PROVOZY POLIKLINIKY EUC PŘELOUČ SE NEZAVÍRAJÍ, POUZE SE UPRAVUJÍ ČI ZKRACUJÍ ORDINAČNÍ HODINY. RECEPCE KLINIKY JE V PROVOZU DO 13 HODIN. VŠECHNY KONKRÉTNÍ ÚPRAVY ORDINAČNÍCH HODIN BUDOU UVEDENY NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH KLINIKY. EUC POLIKLINIKA PŘELOUČ OZNAMUJE: VÁŽENÍ PACIENTI, OCHRANA VÁS I ZDRAVOTNÍHO PERSONÁLU JE PRO NÁS PRIORITOU. Z TOHOTO DŮVODU NA NAŠE PRACOVIŠTĚ PŘICHÁZEJTE JIŽ S NASAZENOU ROUŠKOU A BEZ DOPROVODU. OMEZENÍ DOPROVODU SE NETÝKÁ MLADISTVÝCH A IMOBILNÍCH PACIENTŮ DĚTSKÝ LÉKAŘ - PŘI POLIKLINICE PŘELOUČ: OMEZUJE VE DNECH 17.3. – 20.3. 2020 – ORDINAČNÍ DOBU A TO DO 13 HODIN. DĚTI S RESPIRAČNÍM ONEMOCNĚNÍM BUDOU OŠETŘENY POUZE PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ S LÉKAŘEM. POUŽITÍ ROUŠKY SE TÝKÁ I NÁVŠTĚVY ORDINACÍ DĚTSKÝCH LÉKAŘŮ. OD PONDĚLÍ - 16. BŘEZNA 2020 - PLATÍ KARANTÉNA V ORDINACI MUDR. JANY ČERNÉ. BLIŽŠÍ INFORMACE NEMÁME V TUTO CHVÍLI K DISPOZICI. FINANČNÍ ÚŘAD V PŘELOUČI JE UZAVŘENÝ. OMEZENĚ FUNGUJE FINANČNÍ ÚŘAD V PARDUBICÍCH, ÚŘEDNÍ HODINY JSOU V TUTO CHVÍLI V PONDĚLÍ A VE STŘEDU OD 8 DO 11 HODIN A TO POUZE PODATELNA A POKLADNA.

Stránky [ < ] 1 2 3 [ > ]

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 30.04

Kominictví Michal Walzer Pardubice nabízí čištění komínů v termínu 20.-21. května 2020. Cena - 400 Kč / 1 komín, 600 Kč / 2 komíny. Zájemci o službu se mohou hlásit na Obecním úřadu Lipoltice v úře...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky