Obec Lipoltice

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

KORONAVIRUS

OZNÁMENÍ – UPOZORNĚNÍ

Obec Lipoltice

 • I nadále upřednostňujeme pro komunikaci s Obecním úřadem Lipoltice - telefonní spojení 466 977 114  a e-mail: ou.lipoltice@seznam.cz.

 Oznamuje, že z důvodu vyhlášení karantény dochází od 16. března 2020 k těmto opatřením:

 • Prodlužuje se termín splatnosti poplatku za komunální odpad a poplatku ze psů za rok 2020, a to do 30. června 2020 včetně povinnosti umístění nálepky na popelnici.
 • Ostatní poplatky, např. stočné jsou rovněž splatné do 30. června 2020.
 • Všechny poplatky lze hradit bankovním převodem – informace k úhradě poplatků za komunální odpad a poplatku ze psů jsou k dispozici na webových stránkách obce→ Další informace obecního úřadu → „Poplatek – komunální odpad, psi – 2020“, informace potřebné k úhradě faktury jsou jejich součástí. 
 • Příjem věcí do sbírky pro Diakonii Broumov se prodlužuje do 30. června 2020.

Děkujeme za pochopení.


• V případě, že máte podezření na onemocnění vyvolané koronavirem COVID-19postupujte podle doporučení Státního zdravotního ústavu a MZČR, kontaktujte svého lékaře telefonicky nebo se obraťte na místní krajskou hygienickou stanici.

Při podezření na onemocnění koronavirem NENAVŠTĚVUJTE  ODBĚROVÁ CENTRA ani LÉKAŘE.

Více na https://www.medila.cz/


ROUŠKY
• OBEC LIPOLTICE NABÍZÍ ZAJIŠTĚNÍ UŠITÍ ROUŠEK -  zájemci mohou zaslat své požadavky na e-mail: ou.lipoltice@seznam.cz, případně volejte nebo napiště SMS na telefonní číslo: 720 035 005, do požadavku uveďte: JMÉNO, ADRESU A POČET KUSŮ. Hotové roušky Vám doručíme. Služba ušití roušek je ZDARMA.        

 

Souhrnné informace k řešení výskytu koronaviru v ČR získáte na webu úřadu vlády zde:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/

Vyhlášení nouzového stavu - co aktuálně platí viz níže.

 
Nákládání s komunálním odpadem
• Svozová firma SOP Přelouč upozorňuje na nakládání s odpady v souvislosti s onemocněním Covid-19, kdy je třeba dodržovat stanovené postupy pro nakládání s odpady. Tato informace je zveřejněna níže a v Lipoltických listech č. 1/2020, které nebudou mimořádně rozneseny do domácností, ale jsou zveřejněny na webových stránkách obce/Další informace obecního úřadu.
 

Pardubický kraj - AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

 • Od 11. května bude v autobusové dopravě obnoven plný provoz. Jízdní řády naleznete na internetové adrese: portal.idos.cz. Více informací na call centru OREDO tel. 491 580 333. 
 • Zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátor, šátky, šály a obdobné tkaniny) do prostředků veřejné dopravy.

 

 

Městský úřad Přelouč
Upřednostňujeme písemný, elektronický, či telefonický kontakt před osobním kontaktem prostřednictvím e-mailu nebo datové schránky.

Kontakt prostřednictvím spojovatelky 466 094 111.  

Kontakty na úředníky jednotlivých odborů jsou uvedeny na stránkách města www.mestoprelouc.cz.

Žádáme občany, aby úhrady poplatků prováděli bezhotovostně bankovním převodem.

Občané se opět můžou objednávat online, k návštěvě na agendy matriky, občanských průkazů, cestovních pasů, řidičských průkazů, technik a registr vozidel. 

Uvnitř budovy úřadu nadále platí povinnost zakrytí dýchacích cest rouškou nebo jiným vhodným způsobem a dodržování rozestupů 2 m mezi osobami.

Děkujeme za pochopení.

Finanční správa

 • V současné době jsou podatelny finančních úřadů otevřeny v úřední dny (pondělí, středa) od 8:00 do 17:00 hod. Na finančních úřadech jsou také vyhrazené speciální prostory, kde probíhají jednání s daňovými subjekty. Od 1. června budou správci daně běžně kontaktovat a zvát vybrané daňové subjekty a poplatníky na osobní setkání a nejpozději od 1. července bude na všech finančních úřadech obnoven normální režim provozu, který byl před vyhlášením nouzového stavu, a to pouze za zvýšených hygienických opatření.

Zdravotnictví

 • EUC POLIKNINIKA PŘELOUČ – Vážení pacienti, ochrana Vás i zdravotního personálu je pro nás prioritou. Z tohoto důvodu na naše pracoviště přicházejte již s nasazenou rouškou a bez doprovodu. Omezení doprovodu se netýká mladistvých a imobilních pacientů.
 • EUC POLIKLINIKA PŘELOUČ:  https://euc.cz/nase-zarizeni/kliniky/euc-klinika-prelouc/pediatrie/

Česká pošta

 • Vážení klienti, v zájmu eliminace možných rizik vás vyzýváme, abyste do prostor pobočky nevstupovali, pokud jste v karanténě. Současně žádáme, aby do prostor poboček vstupovali pouze klienti s požadavkem na službu a jejich doprovod (pokud je to možné) vyčkal před provozovnou. V prostorách pobočky mezi sebou dodržujte stanovené rozestupy a bezpečnou vzdálenost min. 2 metry.
 • Česká pošta vyzývá všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Na všech pobočkách lze platit bezhotovostně, což v současné situaci snižuje případný přenos viru.
 • Česká pošta udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány s opatřeními tak, aby nedošlo k přímému kontaktu mezi pošťáky a klienty. Peníze budou příjemci předávány v obálce pokládané na zem.
 • Propagační materiály nebudou do odvolání doručovány ani přijímány.
 • Od pondělí 25. května 2020 se všechny pobočky České pošty vracejí k běžné provozní době, která platila před zavedením opatření proti šíření koronaviru. Na všech pobočkách bude také obnoven dřívější víkendový provoz. Od tohoto data bude také ukončena možnost odesílání roušek zdarma v průhledném obalu.

Děkujeme za pochopení.

 

Důležité informace, odpovědi, vládní nařízení atd. zjistíte na: https://www.pardubickykraj.cz/KORONAVIRUS a https://www.mestoprelouc.cz/mesto-a-samosprava/dulezite-informace-ke-covid-19/.

Co byste měli vědět o koronaviru?

Animované video shrnuje základní pravidla, jak se chránit před nákazou koronavirem a také kontakty, kam se může člověk obrátit pro radu nebo pomoc. Viz https://www.mzcr.cz/dokumenty/co-byste-meli-vedet-o-koronaviru_18707_1.html.

 
 
 
 
 

Mimořádná opatření - koronavirus

Název Typ
FINANČNÍ SPRÁVA - úřední hodiny od 20. dubna 2020 docx docx
KORONAVIRUS - informační leták Pardubického kraje pdf pdf
Stanovisko ke komunálnímu odpadu pdf pdf
Základní pravidla pro nakládání s odpadem docx docx

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Přečíst nahlas
Pro funkci hlasitého čtení musíte mít povolen Javascript.

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 24.06

• Obec Bezděkov Vás zve do letního kina na film "Přes prsty", promítání proběhne v sobotu 27. června 2020 přibližně od 21:30 na fotbalovém hřišti, vstupné je dobrovolné. • Příjem věcí do sbírky pr...

Přečíst celé hlášení >

Patička stránky